У дводенній конференції «Стан місцевого самоврядування: виклики та перспективи», яка проходила в Києві, взяв участь перший заступник міського голови Сергій Тищенко. Вона об’єднала понад 300 лідерів громад, представників виконавчої та законодавчої влади в Україні, іноземних партнерів.
Говорили про проблеми й водночас можливості в реаліях війни. Перший заступник міського голови Сергій Тищенко розповів про ключові тези із заходу.
Асоціація міст України, яка наразі об’єднує 1071 громаду, відстояла в місцевих бюджетах 64% ПДФО та єдиний податок, зберегла для прифронтових населених пунктів кошти реверсної дотації. Попереду в нас ще багато роботи, аби, як сказав Віталій Кличко, громади були впевнені у своїх ресурсах та не залежали від чиновників «згори». Для цього асоціація планує домогтися, серед іншого, повернення громадам «силового» ПДФО та компенсації за різницю в тарифах.
«День у день місцеве самоврядування працює із усе новими для себе наслідками війни. У муніципалітетів з’являються додаткові повноваження, додаткове навантаження на бюджету. Поруч із тим, нікуди не ділись і базові функції ОМС. Щоб не трапилося, люди, перш за все, йдуть за підтримкою до місцевої ради. Тож у цьому контексті важливо, аби ми в громадах відчували підтримку з боку уряду та парламентарів. І ті речі, на які звертає увагу місцеве самоврядування, бралися до уваги та підсилювалися, де це потрібно, законодавчими ініціативами», – зазначає Сергій Тищенко.
Під час панельних дискусій зупинилися й на ветеранській та житловій політиці. Як сказав один зі спікерів, для відновлення всього зруйнованого житла Україна мала би спрямувати близько 12 своїх довоєнних (!!) бюджетів.
«У Черкасах нині проживає близько 30 тисяч внутрішніх переселенців. Коли кожен із них у пошуках безпечного місця приїжджав до нас – ми не чекали рішень «зверху» й швидко шукали можливості для тимчасового розміщення. Утім, зрозуміло, що в перспективі разом із державою маємо створити зовсім інші умови для людей, які втратили житло», – наголошує Сергій Тищенко.
Також з важливих моментів – енергетична стійкість та проходження опалювального сезону. Під час конференції Черкаська мерія отримала від Асоціації міст України відзнаку в номінації «За інвестиції в благоустрій».
«Дякую організаторам за важливий та змістовний діалог. Щоб нас чули, важливо говорити. Цього року ми провели чимало подібних зустрічей громад із урядовцями й народними депутатами. Сподіваюсь, що усі наші напрацювання будуть враховані й стануть основою для майбутніх законодавчих рішень», – підкреслює Сергій Тищенко.
КОМЕНТАРІ