У Черкасах мешканці 72 квартир багатоповерхівки півтора місяця живуть без гарячої води через порив труби. Через це змушені гріти воду в каструлях та користуватись бойлерами. Нову трубу придбали своїм коштом та, аби дістатися до комунікацій, потрібен дозвіл від підприємства-постачальника тепла, розповіла Суспільному голова правління об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Лідія Сидорчук.
“21 жовтня у будинку стався порив на транзитній магістралі гарячого водопостачання. Мережа вже вийшла з ладу, труба не підлягає ремонту. Ми намагалися своїми силами справитися, але розуміємо, що там потрібні розкопки”, – розповіла жінка.
Старі труби поржавіли та почали текти, пояснила пані Лідія. Тому у підвалі перекрили подачу води.
“Частина, та що йде під землю, залишилася. Ми її не можемо замінити, бо в нас немає доступу до того трубопроводу”.
Гарячу воду й тепло до цього будинку подає Черкаська ТЕЦ. А от підземний трубопровід біля будинку — нічийний, пояснив директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкас Андрій Наумчук. Так сталося після набуття чинності Постанови “Про затвердження кодексу систем розподілу”. Тому за законом ремонтувати мережі не повинні ні Черкаситеплокомуненерго, ні ТЕЦ.
“22 червня 2017 року прийнято Закон № 2119 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Там визначено чітко поняття «Зовнішні теплові мережі». Раніше такого не було. Щоб труби зараз привести в належний стан та відремонтувати та передати на баланс «Теплокомуненерго» треба близько 500 мільйонів гривень”.
Вирішити все можна лише спільно, додав Андрій Наумчук. Тож, аби пришвидшити ремонт — придбали нові труби за кошти квартировласників, пояснила Лідія Сидорчук. Та копати самостійно робітники не можуть. Для цього потрібен дозвіл. За ним зверталися до міськради.
“Просили, щоб нам просто надали доступ, розкопали ту ділянку. Але відповідь була одна — ми не можемо надати трактор, тому що буде багато поривів з опалення”, – розповіла жінка.
Дістатися до пошкодженої труби, аби якнайшвидше мешканці могли отримати теплу воду в домівках, зголосилося підприємство “Черкаситеплокомуненерго”, пояснив його керівник Павло Карась.
“Ми надали трактор для того, щоб розкопати мережу, але цю проблему потрібно вирішувати комплексно. Хочу дочекатися того часу, коли в Черкасах буде єдиний надавач послуг теплопостачання”.
Аби надалі не виникало проблем з ремонтом безгосподарчих мереж, до міського бюджету на 2025 рік планують закласти кошти на їхній ремонт, розповів директор департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук.
“Коли такі ситуації відбуваються, йде прийняття на баланс, а перед цим спрямовані кошти з бюджету на їхній капітальний ремонт. Якщо з бюджету спрямувати хоча б по десять мільйонів, то ми будемо встигати передавати на баланс безгосподарчі мережі, які порвались під час гідравлічних випробувань”.
КОМЕНТАРІ