З початку року ще 32 Центри життєстійкості розпочнуть свою діяльність і прийматимуть відвідувачів. Тепер у 23 областях України працюватимуть 247 таких просторів. Кожен Центр надає безкоштовну психологічну допомогу, допомагає у вирішенні соціальних питань.
– Центри життєстійкості стали вагомою частиною процесу трансформації соціальних послуг в Україні. Це простори, які змінюють підхід до підтримки кожної людини. Адже тут не тільки допомагають долати виклики, а й формують культуру життєстійкості в громадах. Ми бачимо велику зацікавленість людей, а тому прагнемо і будемо надалі розширювати проєкт, — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
У 2024 році Міністерство соціальної політики України реалізувало масштабну ініціативу, спрямовану на забезпечення психосоціальної підтримки для жителів громад. У межах пілотного проєкту запрацювали 215 Центрів життєстійкості у 23 областях України, з них 7 — у громадах, релокованих із тимчасово окупованих територій. У просторах відбулося понад 600 тис. заходів. У центрах працює більш як 900 фахівців, серед яких соціальні менеджери, психологи та фахівці з соціальної роботи.
У планах Мінсоцполітики — залучити ще більше громад і надати допомогу у Центрах життєстійкості якомога більшій кількості українців.
Центри життєстійкості створені, щоб допомогти українцям долати наслідки стресу, адаптуватися до нових умов життя та знайти сили рухатися вперед. Тут кожен може отримати як індивідуальну підтримку, так і долучитися до групових заходів: терапевтичних занять, тренінгів, чи зустрічей для обміну досвідом.
Проєкт став майданчиком для співпраці держави та неурядових організацій, які виступають надавачами послуг у Центрах життєстійкості. Уперше послуги громадських організацій оплачуються державним коштом.
– Кожен із нас може зіштовхнутися з викликами, які важко подолати самотужки. Громадський сектор і держава об’єднують зусилля, аби підтримати, допомогти знайти ресурси та повернутися до активного життя. У Центрі життєстійкості кожен може знайти фахову підтримку професіонала та плече, на яке можна спертися, — розповіла Олена Стрілецька, соціальна менеджерка релокованого Мелітопольського Центру життєстійкості, що наразі працює у Запоріжжі.
Контакти діючих Центрів доступні на сайті Міністерства соціальної політики.
Центри життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Ця ініціатива є яскравим прикладом міжсекторальної співпраці, що об’єднує державу, громади та бізнес для підтримки українців у складні часи.
КОМЕНТАРІ
Будинок однозначно має підстави на реєстрацію як нововиявлена пам'ятка містобудування, якщо це ще не зроблено.
Черкаський архітектор показав інтер’єр старого будинку · 7 hours ago
Судячи по його біографії, він курченко Ахмєтіка.
Зміна керівництва: на Черкаській ТЕЦ призначено нового директора · 5 days ago
Насправді, Анатолій Шкрібляк. В нього аж 4 ТЕЦ: Дарницька, Чернігівська, Черкаська і Сумська. А ще він власник «Любави».
Зміна керівництва: на Черкаській ТЕЦ призначено нового директора · 6 days ago
Черкаську ТЕЦ контролює Ахмєтік
Зміна керівництва: на Черкаській ТЕЦ призначено нового директора · 6 days ago
колись був будівельний технікум, я там вчився. 1968 рік.
В мережі показали нові світлини палацу в Тальному · 2 weeks ago
Історія об етом умалчіваєт😅
Талановиті черкасці отримали премії від Араіка Мкртчяна · 3 weeks ago
Це Алік від себе чи від міськради премії вручив?
Талановиті черкасці отримали премії від Араіка Мкртчяна · 3 weeks ago
Рішаки хоменки водяники і т. п. усе порішають (до пори до часу).
Кримінальне рівняння з багатьма невідомими: у Каневі спалахнув “піщаний” скандал · 1 month ago
Хочу подякувати депутатський корпус Черкас за збереження стіпендії дітям загиблих воїнів. Це підтримка майбутнього України. Вічна слава героям !!!
На позачерговій сесії міськради уточнювали бюджет Черкас · 1 month ago
Супер "цікава" новина...
Юрушева приїхала в Київ та показала поцілунки зі Скічком · 1 month ago