22 травня – особливий день для українців, адже цього дня вони збираються зі всієї країни та йдуть до могили Тараса Шевченка як до національної святині. 163 роки тому домовину з тілом поета перевезли в Україну і поховали на Чернечій горі. Тож з цієї нагоди у Каневі традиційно пройшли пам’ятні заходи, розповіли у пресслужбі міськради.

Так, зранку учасники традиційної пішої ходи рушили від площі Соборної до підніжжя Тарасової гори. Біля пам’ятника Івану Підкові вони разом з Канівським міським головою Ігорем Ренькасом доєдналися до делегації керівництва області на чолі із начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем, а також начальником Черкаської РВА Валерією Бандурко та поклали квіти.

Офіційні заходи продовжилися на Чернечій горі. Священнослужителі різних релігійних конфесій провели молебень за упокій душі Кобзаря. Представники влади, громадськість, військові, депутати вшанували пам’ять Тараса Шевченка, поклавши квіти на його могилу.

blank

– Тарас Григорович зміг передбачити велику Україну і великий український народ. Його Кобзар не тільки прожив крізь століття. Його “Заповіт” актуальний сьогодні, як ніколи. Бо він про наші цінності, боротьбу, незламність, волю, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Потому присутні мали можливість насолодитись виступами Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, учасників І міжнародного музичного фетивалю «Заповіт», побувати на літературно-мистецькому колі «Шевченковий блокпост».