Спека повертається. Коли стовпчики термометрів піднімаються, на допомогу приходять кондиціонери. Однак, аби не нашкодити собі, користуватися ними варто, дотримуючись певних правил. Тож сьогодні – поради від фахівців Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Здійснюйте регулярне технічне обслуговування

Відомо, що в кондиціонерах можуть міститися різні патогенні мікроорганізми, які з потоком повітря потрапляють в приміщення. Наприклад, кондиціонер може стати розсадником легіонел.

Більшість кондиціонерів працюють за механізмом оборотного повітропостачання. Охолоджене повітря просто ганяється по колу. Такі кондиціонери можуть бути небезпечними для здоров’я, якщо в приміщенні є люди, хворі вірусною інфекцією. Вірусні частинки захоплюються потоком повітря і розносяться по всьому приміщенню.

Фреон – холодоагент, який застосовується в більшості сучасних кондиціонерів. Фреон важчий за повітря, тому при його витоку він може витіснити повітря з приміщення. Деякі різновиди фреону при розкладанні виділяють небезпечні токсини і можуть викликати сонливість і задуху.

Тому вкрай важливо вчасно здійснювати технічне обслуговування кондиціонера та слідкувати за чистотою фільтрів. Не забувайте запросити майстра перед початком нового сезону активного використання кондиціонера, щоби він перевірив справність техніки, почистив фільтри або ж замінив їх на нові. Детальніше про терміни техобслуговування можна дізнатися в інструкції до вашого приладу або в сервісному центрі.

Уникайте різкого перепаду температур

Попри те, що після перебування на спеці хочеться якомога швидше охолодитися, не варто різко знижувати температуру приміщення. Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Якщо вам захочеться, можете знизити її ще, проте варто робити це поступово і щоразу на кілька градусів. Пам’ятайте, що переохолодження може активізувати збудників хвороб, які вже є в організмі. Уникати різких перепадів температури також варто, якщо ви плануєте виходити з охолодженого приміщення на спеку.

Стежте за вологістю повітря в приміщенні

Повітря у кондиційованих приміщеннях швидко стає сухим. В середньому один кондиціонер витягує близько 1 літра води з повітря за 1 годину роботи. Таким чином, охолоджене повітря стає дуже сухим, що шкідливо для шкірних покривів і слизових оболонок дихальних шляхів. Час від часу вимикайте кондиціонер, провітрюйте приміщення та регулярно здійснюйте вологе прибирання.

Пильнуйте дітей

Кондиціонери потрібно використовувати з обережністю, якщо у вас вдома є дитина. У дітей, особливо новонароджених, терморегуляція працює зовсім не так, як у дорослих. Це робить малюків вкрай вразливими до перегріву, зневоднення або навіть теплового удару. Правильно охолоджене приміщення з доступом свіжого повітря допомагає дитині комфортно спати. Проте, так само легко як перегріти, дитину можна переохолодити. Тому потрібно контролювати температуру і підтримувати її в діапазоні 23–26 градусів.

Небезпеки підстерігають нас в несподіваних місцях.

Але у випадку з кондиціонерами, кращий захист – своєчасне і якісне профілактичне обслуговування приладу.